Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 037 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


KURS KOMPUTEROWY DLA SENIORÓW

czwartek, 20 lipca 2017 10:33

 

Wraz z nastaniem lata zakończyła się kolejna, dziewiąta już edycja Kursu Komputerowego dla seniorów (55+) organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim. Kurs komputerowy prowadzony jest przez odpowiednio przeszkolonego Trenera Kompetencji Cyfrowych pod  patronatem organizacji Polska Cyfrowa Równych Szans oraz Latarnicy.pl.

 

Zajęcia odbywały się od września ubiegłego roku, dwa razy w tygodniu, w czytelni internetowej. Uczestnicy kursu mieli okazję zapoznać się między innymi z: podstawami obsługi komputera i urządzeń peryferyjnych, systemu Windows, przeglądarek internetowych oraz innych programów. Omówione zostały również przydatne usługi internetowe oraz sposoby pozyskiwania użytecznego i legalnego oprogramowania z Internetu. Kursanci korzystali w ramach zajęć z poczty elektronicznej oraz komunikatorów internetowych. Poznali również podstawy obsługi tabletów iPad. Dla osób częściej korzystających z komputera interesujące były zwłaszcza zajęcia związane z edycją tekstu oraz zdjęć. Nasze spotkania przebiegały w sympatycznej i nieskrępowanej atmosferze, zaś uczestnicy kursu oprócz nowo nabytej wiedzy wynieśli z zajęć również wiele satysfakcji. 

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach i poszerzeniem swojej wiedzy o obsłudze komputera i internetu, do dowiadywania się o kolejną, X edycję kursu, która rozpocznie się na jesień (wrzesień/październik). Zgłoszenia będą przyjmowane w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

 

IMG_0935.JPG


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Inspiruj się i dziel swoimi pasjami. W Internecie!

czwartek, 30 marca 2017 12:50

 

Czy każdy może mieć ogon syreny? Jak zrobić domową farbę tablicową? Ile przepisów na sernik można znaleźć na blogu Kwestia Smaku? Z  jakiego kraju pochodzi najbardziej wpływowa blogerka modowa świata? Między innymi na takie właśnie pytania poszukiwali odpowiedzi uczestnicy spotkań „e-Pasjonaci”, które odbyły się dniach 29-30. 03. 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim w ramach kampanii Tydzień z Internetem.

 

Głównym elementem spotkań był quiz dotyczący majsterkowania, gotowania i szycia, a więc obszarów bliskich naszemu życiu codziennemu. Każde pytanie czy zadanie quizowe stało się okazją do przedstawienia ciekawego bloga. Uczestnicy mogli więc z jednej strony przekonać się, ile cennych informacji mają na wyciągniecie ręki w Internecie, z drugiej - że blogerem może być każdy, wystarczy mieć pasję i energię do dzielenia się swoimi zainteresowaniami
z innymi ludźmi. I że na blogowaniu można także zarabiać.

 

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W Polsce odbywa się już po raz siódmy.  W dotychczasowych edycjach wzięło udział 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

IMG_1049.JPG

IMG_1051.JPG

IMG_1053.JPG

IMG_1055.JPG

IMG_1060.JPG

IMG_1079.JPG

IMG_1082.JPG

IMG_1083.JPG

IMG_1084.JPG

IMG_1089.JPG


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

KURS KOMPUTEROWY DLA DOROSŁYCH

czwartek, 09 marca 2017 8:52

 

Kurs komputerowy dla osób dorosłych odbywa się w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim (już od 7 lat !!!). Zajęcia prowadzone są w każdą środę i czwartek od października do lipca. Poniżej kilka zdjęć uczestników kursu z dnia 02.03.2017r. (grupa czwartkowa).

 

IMG_0936.JPG

 

IMG_0938.JPG

 

IMG_0939.JPG

 

IMG_0942.JPG

 

IMG_0943.JPG


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

wtorek, 08 listopada 2016 11:33

 

czytak.jpg

 

Miło jest nam poinformować, że Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenia Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Na podstawie umowy użyczenia nasza placówka będzie mogła wypożyczać Czytaka osobom niewidomym i słabowidzącym.

 

Na chwilę obecną biblioteka otrzymała zbiór ponad 1200 cyfrowych książek mówionych, całość kolekcji obejmuje około 30 000 pozycji. Zbiór ten będzie systematycznie uzupełniany dzięki działalności Stowarzyszenia „Larix”.  Niewidomi czytelnicy biblioteki będą mogli wypożyczać książki wraz z Czytakiem.

 

Dzięki wsparciu Ministra Kultury czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.

 

 

indeks.jpg

larix j.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

KURS KOMPUTEROWY DLA OSÓB DOROSŁYCH

wtorek, 18 października 2016 11:26

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zaprasza na kurs komputerowy dla seniorów i osób dorosłych. Jest to kolejna, dziewiąta już edycja kursu komputerowego, prowadzona w ramach programu Latarnicy Polski Cyfrowej przez Trenera Kompetencji Cyfrowych PCRS (Polska Cyfrowa Równych Szans). Zajęcia będą odbywały się w odnowionej czytelni internetowej Biblioteki Publicznej, raz w tygodniu, w dni powszednie, o ustalonych wcześniej porach (zarówno rano, jak i po południu) i potrwają do czerwca przyszłego roku. Kurs będzie dotyczył podstaw pracy z komputerem (Windows), tabletem (ios, Android) oraz innymi urządzeniami, a także podstaw korzystania z Internetu, koncentrując się na wykorzystaniu jak najprostszych narzędzi do codziennego ich zastosowania, zarówno w celach użytkowych jak i rozrywkowych. Same zajęcia oraz udostępniony sprzęt i materiały są w całości bezpłatne.

 

pcrs-0-0.jpg

 

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się już dnia 12.10.2016 r.  o godz. 16.00, podczas spotkania okazało się, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc w grupie, która będzie miała zajęcia w czwartki (o godz. 10.00). Zapraszamy chętnych do udziału w spotkaniu lub wcześniejszego zapisania się w czytelni internetowej albo pod numerem telefonu 94 361 7805. Ze względu na wysokie zainteresowanie i dostępną liczbę stanowisk komputerowych, ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszenia. Zapraszamy!

 

 

IMG_9869.JPG


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

KURS KOMPUTEROWY DLA SENIORÓW

czwartek, 30 czerwca 2016 13:25

 

Dnia 29 czerwca zakończyła się kolejna, ósma już edycja Kursu Komputerowego dla seniorów (55+) organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim. Kurs komputerowy prowadzony jest przez odpowiednio przeszkolonego Trenera Kompetencji Cyfrowych pod  patronatem organizacji Polska Cyfrowa Równych Szans oraz Latarnicy.pl.

 

Zajęcia odbywały się od września ubiegłego roku, dwa razy w tygodniu, w czytelni internetowej. Uczestnicy kursu mieli okazję zapoznać się między innymi z : podstawami obsługi komputera i urządzeń peryferyjnych, systemu Windows, przeglądarek internetowych oraz innych programów. Omówione zostały również przydatne usługi internetowe oraz sposoby pozyskiwania użytecznego i legalnego oprogramowania z Internetu. Kursanci korzystali w ramach zajęć z poczty elektronicznej oraz komunikatorów internetowych. Poznali również podstawy obsługi tabletów iPad. Dla osób częściej korzystających z komputera interesujące były zwłaszcza zajęcia związane z edycją tekstu oraz zdjęć. Nasze spotkania przebiegały w sympatycznej i nieskrępowanej atmosferze, zaś uczestnicy kursu oprócz nowo nabytej wiedzy wynieśli z zajęć również wiele satysfakcji. 

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach, do dowiadywania się o kolejną, IX edycję kursu, która rozpocznie się po wakacjach  (wrzesień). Zgłoszenia będą przyjmowane w Czytelni Internetowej Biblioteki Publicznej. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

 

 

IMG_9546a.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

TRANZYT MERKUREGO

wtorek, 26 kwietnia 2016 15:08

 

Koło astronomiczne Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim zaprasza na otwarte obserwacje astronomiczne, które odbędą się przy Stanicy wodnej nad jez. Bobrowo Wielkie, w dniu 09. 05. 2016 r. (poniedziałek) w godz. 13.00 - 20.30. Początek zjawiska o godz. 13.15. W programie obserwacji przejście Merkurego na tle tarczy słonecznej.

 

indeks.jpg 

 

Zjawisko to zwane też tranzytem planety nie występuje zbyt często. Ostatni raz można je było podziwiać w Polsce w 2003 roku, kolejne będzie za trzy lata (lecz widoczne tylko w połowie). Natomiast kolejny, pełny tranzyt Merkurego (widoczny w całej Polsce) będzie miał miejsce dopiero w roku 2032. Z tego też powodu warto się dobrze przygotować do obserwacji tegorocznego zjawiska gdyż będzie to wydarzenie wyjątkowe.

 

Uwaga! Pod żadnym pozorem nie wolno patrzeć w kierunku Słońca przez sprzęt optyczny bez odpowiedniego filtra, gdyż grozi to nieodwracalną utratą wzroku.

 

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania lub skrócenia (bez uprzedzenia) obserwacji astronomicznych, spotkania Koła astronomicznego oraz zajęć, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne uniemożliwiające obserwacje astronomiczne.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2016

wtorek, 22 marca 2016 14:17

tydzienzi.jpg

 

W dniach 16-17 marca, w Czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim odbyły się specjalne zajęcia edukacyjne dla seniorów i osób dorosłych. W ramach corocznej, ogólnoeuropejskiej akcji „Tydzień z Internetem” przygotowany został quiz „Bezpieczny e-konsument” oraz scenariusz spotkania dotyczącego bezpieczeństwa w sieci . W tegorocznej edycji kampanii "Tydzień z Internetem" wzięło udział ponad 500 instytucji oraz co najmniej 10 tysięcy uczestników zarejestrowanych w ogólnoeuropejskim liczniku internetowym, a Polska zajęła drugie miejsce pod względem liczby uczestników akcji. Już piąty raz z rzędu Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim brała w niej aktywny udział.

 

Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową Telecentre-Europe. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu. Do tej pory w akcji uczestniczyło już ponad 800 000 osób. Koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wspierana przez liczne grono partnerów.

 

„Bezpieczny e-konsument” to spotkanie dla różnych grup wiekowych, przede wszystkim dla osób dorosłych korzystających lub planujących rozpoczęcie korzystania z Internetu do robienia zakupów (zawierania transakcji). W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się: Jak bezpiecznie zarządzać swoimi danymi w Internecie, jak zabezpieczać swoje dane, jak sprawdzać wiarygodność sklepów internetowych, jak bezpiecznie płacić za zakupy, jakie są podstawowe prawa konsumenckie przy zakupach w Internecie, kto (lokalnie) może pomóc w dochodzeniu swoich praw przy zakupach w Internecie.  

 

W tegorocznej edycji nowością był multimedialny quiz, w trakcie którego uczestnicy oprócz punktów otrzymali również możliwość uzyskania niezbędnej wiedzy o bezpieczeństwie w sieci. Każdy z uczestników otrzymał również książkę, jako nagrodę i podziękowanie za udział w tegorocznej kampanii „Tydzień z Internetem 2016”.

 

IMG_8292.JPG

    

IMG_8301.JPG

 

IMG_8303.JPG

 

IMG_8307.JPG

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2016

wtorek, 15 marca 2016 9:58

Biblioteka Publiczna zaprasza mieszkańców Kalisza Pomorskiego do udziału w ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem 2016. Motywem przewodnim tegorocznej, już szóstej edycji akcji, jest świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci. W dniach 16-17 marca odbędzie się spotkanie „Bezpieczny e-konsument”, a przez cały tydzień (od 14 do 20 marca) będzie można sprawdzić swoją wiedzę o prawach konsumenckich na stronie akcji http://tydzienzinternetem.pl/ i na Facebooku.

 

Spotkanie „Bezpieczny e-konsument” jest skierowane do seniorów i osób dorosłych, które chcą bezpiecznie robić zakupy w Internecie. Odbędzie się w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej, dnia 16.03.2016 o godz. 1600 oraz dnia 17.03.2016 o godz. 1100. Uczestnicy wezmą udział w quizie, dzięki któremu dowiedzą się między innymi, jak tworzyć odpowiednie hasła do komputerów czy poczty elektronicznej, jak bezpiecznie płacić za zakupy w sieci, jakie prawa przysługują kupującym w Internecie, których danych nie powinniśmy podawać sprzedawcy, jak sprawdzać wiarygodność sklepów.

 

Przez cały czas trwania kampanii będzie można sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą praw konsumenckich na stronie akcji http://tydzienzinternetem.pl/ (gdzie są dostępne również materiały dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci), a także na Facebooku. Czeka tu quiz składający się z 10 pytań dotyczących praktycznych zagadnień związanych z zakupami w Internecie.

 

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. W Polsce, w ciągu pięciu edycji, w kampanii wzięło udział już 1200 instytucji i ponad 48000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z wieloma partnerami.

 

Patronem honorowym Tygodnia z Internetem 2016 jest Ministerstwo Cyfryzacji.

 

Więcej informacji:

Czytelnia internetowa Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim,

mediateka.kaliszpom@wp.pl, 94 361 7805

 

TzI2016_zaj.png


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

KURS KOMPUTEROWY DLA SENIORÓW I OSÓB DOROSŁYCH

czwartek, 15 października 2015 14:01

Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zaprasza wszystkich zainteresowanych na kurs komputerowy dla seniorów i osób dorosłych. Jest to kolejna, ósma już edycja kursu komputerowego, prowadzona w ramach programu Latarnicy Polski Cyfrowej przez Trenera Kompetencji Cyfrowych PCRS (Polska Cyfrowa Równych Szans). Zajęcia będą odbywały się w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej w dni powszednie, o ustalonych wcześniej porach (zarówno rano, jak i po południu) i potrwają do czerwca przyszłego roku. Kurs będzie dotyczył podstaw pracy z komputerem (Windows), tabletem (ios, Android) i innymi urządzeniami oraz podstaw korzystania z internetu, koncentrując się na wykorzystaniu jak najprostszych narzędzi do codziennego ich zastosowania, zarówno w celach użytkowych jak i rozrywkowych.

 

images.jpg

 

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się już dnia 21.10.2015 r. (środa)   o godz. 16.00.

 

Zapraszamy do udziału w spotkaniu, a nawet wcześniejszego zapisania się w czytelni internetowej lub pod numerem telefonu 94 361 7805.

 

    Ze względu na wysokie zainteresowanie i liczbę stanowisk komputerowych, ilość miejsc ograniczona!

 

pcrs-0-0.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (28) | dodaj komentarz

OTWARTE OBSERWACJE ASTRONOMICZNE

wtorek, 19 maja 2015 13:18

Koło astronomiczne Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim zaprasza wszystkich chętnych na otwarte obserwacje astronomiczne, które odbędą się obok Stanicy wodnej nad jez. Bobrowo Wielkie, w dniu 21. 05. 2015 r. (czwartek) o godz. 21.00. W programie obserwacji m.in.: Księżyc i Wenus.

 

Kolejne spotkanie Koła astronomicznego (obserwacje i zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży) odbędzie się dnia 01. 06. 2015 r. (poniedziałek) o godz. 21.00,  w czytelni internetowej Biblioteki Publicznej. W programie m.in.: Saturn, Księżyc i Antares. 

 

thstck_ksiezyc_now_niebo_planeta_600.jpeg

 

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania (bez uprzedzenia) obserwacji astronomicznych, spotkania Koła astronomicznego oraz zajęć, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne uniemożliwiające obserwacje astronomiczne.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (16) | dodaj komentarz

PROMOCJA GRY ROWEROWEJ

środa, 13 maja 2015 14:58

     Dzięki udziałowi w programie Działaj Lokalnie oraz przy współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, Nadleśnictwa Kalisz Pomorski oraz Urzędu Miejskiego, powstała kaliska, rowerowa gra terenowa „Skrzacie opowieści”. Jest to fabularna, familijna gra rowerowa, skierowana do aktywnego odbiorcy w każdym wieku. Jej treść oparta jest na dawnych opowieściach i legendach ludowych, pochodzących z okolic Kalisza Pomorskiego. Wiele elementów fabuły zostało zaczerpniętych z wierzeń ludów zamieszkujących od wieków tutejsze ziemie, z mitologii słowiańskiej i germańskiej. Trasa gry, licząca ponad sześćdziesiąt kilometrów, poprowadzi uczestników do kilkudziesięciu ciekawych miejsc, znajdujących się na terenie naszej gminy. Trasa ta, jak i sama rozgrywka, podzielona została odpowiednio na dwa lub cztery etapy. W poszczególnych lokacjach gracze będą musieli wykonać proste zadania, które związane będą z rozwojem fabuły. Uczestnicy gry dokonają wielu interesujących odkryć, poznają historię i ogromne bogactwo przyrody występujące w najbliższej okolicy Kalisza Pomorskiego.

 

     Zapraszamy państwa do udziału w promocji kaliskiej gry rowerowej „Skrzacie opowieści”. Każdy, kto zakupi grę (w atrakcyjnej, promocyjnej cenie) w trakcie trwania Leśnej Majówki na Stadionie Miejskim w dniu 16.05.2015 r. ma szansę wziąć udział w losowaniu kosza piknikowego. Jedynym warunkiem jest ukończenie gry i dostarczenie gotowego rozwiązania do Biblioteki Publicznej, przed dniem 19.07.2015r. (losowanie odbędzie się w trakcie trwania Jarmarku nad jez. Ogórkowym). Za prawidłowe rozwiązanie gry przysługują nagrody pocieszenia. Zapraszamy wszystkich do aktywnej zabawy!

 

kosz.jpg

 

 

Szczegółowy regulamin konkursu promocyjnego:

 

I. ORGANIZATOR KONKURSU

 
1.1 Organizatorem Konkursu jest Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim, ul. Wolności 31, zwana dalej Organizatorem.

 

II. KATEGORIA TEMATYCZNA KONKURSU

 

2.1 Głównym celem konkursu jest promocja gry rowerowej „Skrzacie opowieści”.

 

III. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE

 

3.1 Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba fizyczna. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w Konkursie za zgodą rodziców lub przedstawicieli ustawowych.

3.2 Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zakup książki „Skrzacie opowieści” w promocji, w dniu 16.05.2015r. (sobota) w trakcie trwania Majówki, odbywającej się na Stadionie Miejskim w Kaliszu Pomorskim.

3.3 Każda osoba, która do dnia 19.07.2015r. („Jarmark nad jez. Ogórkowym”) dostarczy ukończoną i prawidłowo rozwiązaną grę do Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, ma możliwość wzięcia udziału w konkursie i wygrania atrakcyjnej nagrody – kosza piknikowego (Poza tym, przysługuje jej nagroda za ukończenie gry – jedna ukończona gra, to jedna nagroda !!!).

3.4  W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy i przedstawiciele Organizatora oraz innych podmiotów biorących bezpośredni udział w przygotowaniu i prowadzeniu konkursu.

 

IV. ZASADY KONKURSU

 

4.1 Konkurs polegał będzie na wylosowaniu jednego, szczęśliwego numeru „kuponu promocyjnego” - będącego jednocześnie dowodem zakupu książki.

4.2 „Kupon promocyjny” z wylosowanym numerem upoważnia do odbioru nagrody głównej.

4.3 Przy zakupie każdej książki, kupujący otrzyma jeden „kupon promocyjny” uprawniający do udziału w losowaniu, pod warunkiem ukończenia gry i dostarczenia rozwiązania do Biblioteki Publicznej do dnia losowania.

4.4 Losowanie nagród odbędzie się podczas „Jarmarku nad jez. Ogórkowym”, dnia 19.07.2015r.

4.5 Organizator zastrzega sobie możliwość zorganizowania losowania w innym terminie, informacje o przesunięciu rozstrzygnięcia konkursu pojawią się na lokalnych stronach internetowych z wyprzedzeniem.

4.6 Losowanie zostanie przeprowadzone publicznie, pod nadzorem Komisji Konkursowej powołanej przez organizatora.

 

V. NAGRODA

 
5.1 Nagrodą główną w konkursie jest kosz piknikowy wraz z wyposarzeniem.

5.2 Nagrodami za ukończenie gry będą gadżety ufundowane przez sponsorów.

 

VI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE


6.1 Informacja o rozstrzygnięciu konkursu pojawi się na lokalnych stronach internetowych najpóźniej tydzień po jego zakończeniu.

6.2 Regulamin niniejszego Konkursu dostępny jest w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej http://www.biblioteka.kalisz-pom.pl


6.3 Organizator zastrzega sobie prawo do selekcji materiałów umieszczonych na stronie http://www.biblioteka.kalisz-pom.pl oraz zaprezentowanych w formie galerii.

6.4 Organizator zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu, jeżeli nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w konkursie.

6.5 Osoby, które nie spełnią któregokolwiek z wymogów określonych w niniejszym Regulaminie lub podadzą nieprawdziwe informacje, zostaną automatycznie zdyskwalifikowane.

6.6 W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie znajdą odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.

6.7 Zebrane do Konkursu dane osobowe uczestników będą przetwarzane przez Organizatora w celu wykonania obowiązków związanych z Konkursem oraz dla celów związanych z programową działalnością Biblioteki. Dane będą chronione zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (DZ. U. z 1997 r. Nr 133, poz. 883). Udostępnienie danych jest dobrowolne.

6.8 Składając zgłoszenie do konkursu w Bibliotece Publicznej uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na zasady Konkursu zawarte w niniejszym Regulaminie. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest akceptacja niniejszego regulaminu.

6.9 Sprawy nieujęte w regulaminie rozstrzyga Komisja Konkursowa.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają pracownicy Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, ul. Wolności 31, tel. 94 361 78 05 , mediateka.kaliszpom@wp.pl

 

 Grę rowerową „Skrzacie opowieści” dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej w Złocieńcu.

 

Dzialaj_Lokalnie_logo.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

OTWARTE OBSERWACJE ASTRONOMICZNE - ZAĆMIENIE SŁOŃCA!!!

środa, 18 marca 2015 12:19

Koło astronomiczne Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim zaprasza  wszystkich chętnych na otwarte obserwacje astronomiczne:

 

 

20.03.2015r. od godz. 1000Taras widokowy nad czytelnią internetową w kaliskim Pałacu – Częściowe zaćmienie Słońca (dochodzące do niemal 80% około godz. 1050), które nastąpi dokładnie  w pierwszym dniu astronomicznej wiosny – jest to wyjątkowa okazja, gdyż taka sytuacja będzie miała miejsce jeszcze tylko raz w XXI wieku. Kolejne zakrycie Słońca przez Księżyc o porównywalnej, maksymalnej fazie zaćmienia dla Polski dopiero za 19 lat!

 

 zacmienie-slonca.jpg

 

22.03.2015r. od godz. 1830 - Stanica wodna nad jez. Bobrowo Wielkie – W programie m.in.: obserwacja planet: Wenus, Mars, Jowisz, w pobliżu  Księżyca widoczna będzie gwiazda Regulus.

 

 

Zapraszamy!

 

 

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania (bez uprzedzenia) spotkania Koła astronomicznego oraz zajęć, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne uniemożliwiające obserwacje astronomiczne.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (27) | dodaj komentarz

TABLETY W BIBLIOTECE

środa, 04 marca 2015 12:30

LogoTablety_w_twojej_bibliotece400.jpg

 

Dzięki udziałowi Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim w Programie Rozwoju Bibliotek oraz w konkursie „Tablety w Twojej bibliotece”, organizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, pozyskaliśmy trzy nowoczesne tablety wraz z oprogramowaniem i dodatkowym oprzyrządowaniem. Wszystkie tablety to sprzęt firmy Apple iPad Air 16GB Wi-Fi, wyposażone są m.in.:  w ramkę-stojak z linką stalową, czujnik lasso i centralę zabezpieczającą.  Tablety umożliwiają użytkownikom dostęp do internetu, a także posiadają wiele zainstalowanych już aplikacji o charakterze edukacyjnym i użytkowym. Za ich pomocą można wygodnie przeglądać i czytać obszerne treści, a nawet całe książki, uczyć się języków obcych, czy chociażby gry na gitarze, rysować i projektować, oglądać i tworzyć własne filmy i animacje, korzystać z interaktywnych aplikacji multimedialnych i wiele, wiele więcej…Zapraszamy!   

                    

 

a logo_nazwa_PL_300dpi.jpg  logo_pelna_nazwa_PL_150dpi.jpg

               Logo_PAFW-PRB_PL_B.jpg

 

 

Już od początku marca dwa tablety udostępnione są dla użytkowników w czytelni bibliotecznej. Z pewnością zostaną one wykorzystane również podczas stałych, prowadzonych w bibliotece zajęć edukacyjnych takich jak np.: kurs komputerowy dla seniorów, czy koło astronomiczne. Poza tym planujemy organizować okazjonalne zajęcia edukacyjne, skierowane do mniejszych grup dzieci i młodzieży, oparte na scenariuszach dotyczących wykorzystania możliwości tabletów – przygotowanych przez FRSI. Mamy nadzieję, że dzięki temu nowoczesnemu sprzętowi, będziemy mogli jeszcze skuteczniej zachęcać mieszkańców do uczenia się, tworzenia treści multimedialnych i dzielenia się nimi z innymi ludźmi.

 

 

IMG_4832.JPG

 

IMG_4834.JPG

 

IMG_4836.JPG


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (25) | dodaj komentarz

OTWARTE OBSERWACJE ASTRONOMICZNE

piątek, 27 lutego 2015 12:57

Koło astronomiczne Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim zaprasza  wszystkich chętnych na otwarte obserwacje astronomiczne:

 

11.03.2015r. od godz. 1900 - Stanica wodna nad jez. Bobrowo Wielkie – W programie m.in.: obserwacja planet Jowisz, Wenus, Mars i Uran, nad Księżycem widoczna będzie gwiazda Regulus.

 

20.03.2015r. od godz. 1000Taras widokowy nad czytelnią internetową w kaliskim Pałacu – Częściowe zaćmienie Słońca (dochodzące do niemal 80% około godz. 1050), które nastąpi dokładnie w pierwszym dniu astronomicznej wiosny – jest to wyjątkowa okazja, gdyż taka sytuacja będzie miała miejsce jeszcze tylko raz w XXI wieku. Kolejne zakrycie Słońca przez Księżyc o porównywalnej, maksymalnej fazie zaćmienia dla Polski dopiero za 19 lat! Zapraszamy!

 

zacmienie-slonca.jpg

 

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania spotkania Koła astronomicznego oraz prowadzenia zajęć, ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne uniemożliwiające obserwacje astronomiczne.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


poniedziałek, 23 października 2017

Licznik odwiedzin:  19 155  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

O moim bloogu

Czytelnia Internetowa Biblioteki Publicznej w Kaliszu Pomorskim, ul.Wolności 31, 78-540 Kalisz Pomorski, mediateka.kaliszpom@wp.pl

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 19155

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl